عربستان سعودی به حکومت آخوندی در رابطه با سیاستهای خصمانه اش علیه این کشور هشدار داد.

صبح یکشنبه عادل جبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی ناگهانی گفت: ما خواستار جنگ به هر قیمت نیستیم، اما به رژیم ایران اجازه نمی دهیم که به سیاست خصمانه اش نسبت به کشور ما ادامه دهد
خبرگزاری بلومبرگ نوشت: عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی ناگهانی که بعد از نیمه شب فراخوانده بود صبح یکشنبه گفت: شبه نظامیان حوثی یمن که مورد حمایت رژیم ایران هستند بیش از ۲۰۰ موشک طی چند سال گذشته به عربستان شلیک کرده اند.
جبیر گفت «ما دست بسته باقی نمی مانیم». «توپ اکنون در زمین رژیم ایران است و رژیم ایران باید تعیین کند که مسیر چه خواهد بود».
بلومبرگ در گزارش خود از این کنفرانس گفت: عادل جبیر کنفرانس مطبوعاتی خود را با لیستی از اقدامات تروریستی رژیم آخوندی در خلال چند دهه گذشته شروع کرد و گفت: رژیم ایران بدنبال ثبات یا امنیت منطقه نیست. پهپادیی که حوثیها درحمله علیه تاسیسات نفتی سعودی در هفته گذشته به کار بردند، تولیدی رژیم ایران بوده و این رژیم در پشت این حمله قرار داشته است.
وی افزود، امارات متحده عربی و سایر کشورها هنوز درحال تحقیق در مورد حملات علیه چندین کشتی از جمله دو کشتی سعودی در امارات متحده در هفته گذشته هستند.
عادل جبیر گفت «ما شواهد و دلایلی داریم و زمانی که تحقیقات کامل شود آنها را اعلام خواهیم کرد».

ملک سلمان برگزاری دو اجلاس از سران کشورهای عربی و سران کشورهای حوزه خلیج فارس در مکه را در رابطه به حملات تروریستی عوامل رژیم آخوندی اعلام کرد.
این نشستها درسی ام ماه مه (نهم خردادماه) همزمان با نشست سران کشورهای اسلامی برگزار خواهند شد.
طبق بیانیه وزارت خارجه عربستان، ملک سلمان دعوتنامه‌هایی برای رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و رهبران کشورهای عرب ارسال کرده تا حملات اخیر در امارات متحده و علیه خطوط لوله های نفتی عربستان و تاثیرات آنها در منطقه، مورد بررسی قرار گیرند.
در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است: حمله علیه کشتی‌ها در آبهای امارات متحده عربی و حمله شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت رژیم ایران علیه دو ایستگاه پمپاژ نفت در عربستان تاثیرات جدی در صلح منطقه‌ئی و بین‌المللی و همچنین تامین و ثبات بازارهای نفت جهانی دارند.

امارات متحده عربی خواهان اتخاذ موضع مشترک عربی در قبال رژیم آخوندی شد
وزارت خارجه امارات طی بیانیه یی اعلام کرد: افزایش تنش با رژیم ایران بر اثر حمله هفته گذشته به نفتشکها، شرایط حساسی را در منطقه بوجود آورده که اتخاذ یک موضع واحد توسط کشورهای عربی را ضروری ساخته است

مایکل مک کال عضو کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا گفت: اطلاعات تهدیدات از ناحیه رژیم ایران معتبر است و برای همین است که ناو هواپیمابر یو اس اس لینکلن به خلیج فارس اعزام شده است
وی افزود: فرمانده نیروی تروریستی قدس با شبه نظامیان شیعی رژیم ایران و حزب الله ملاقات کرده و گفته است برای جنگ آماده شوید. در قبال این اطلاعات ما چندین کشتی مان را به خلیج فارس اعزام کردیم به همراه تمامی سرمایه های نظامی آن تا پاسخ مناسب را بدهیم.
مک کال گفت: اگر رژیم ایران به ارتش ما صدمه بزند ما بی تفاوت نمی نشینیم اگر رژیم ایران به ارتش ما حمله کند ما پاسخ می دهیم.
 اگر رژیم ایران شروع به ساختن تاسیسات اتمی اش کند ما به آن پاسخ خواهیم داد.
این سیاستی است که قرار نیست به رژیم ایران اجازه دهیم که یک قدرت اتمی شود.
مایکل مک کال گفت: ما میخواهیم ماکزیمم فشار را روی رژیم ایران وارد کنیم تا که مردم ایران بتوانند علیه این سرکوب استبداد مذهبی قیام کنند.
وی گفت فکر میکنم ۸۰٪ مردم ایران با خامنه ای موافق نیستند آنها خواهان این استبداد مذهبی که آنها را سرکوب می کنند، نیستند.
مک کال با انتقاد از سیاست مماشات اوباما با رزیم آخوندی افزود: خارج شدن دونالد ترامپ از برجام کار درستی بود و تاثیر بسیار خرد کننده یی در اقتصاد رژیم ایران داشته است. این رژیم کارهایی انجام میدهد که از موضع ضعف و استیصال است. رژیم ایران به اروپا می گوید شما ۶۰ روز فرصت دارید که بین آمریکا و ایران یکی را انتخاب کنید که فکر می کنم آنها آمریکا را انتخاب خواهند کرد
آنها اکنون از اروپاییان می خواهند که از توافق تبعیت کنید یا تاسیسات اراک را دوباره راه اندازی می کنند.

سناتور لیندزی گراهام به حکومت آخوندی هشدار داد تعرض به آمریکا با نیرویی چشمگیر مواجه خواهد شد.
گراهام در تویتیر خود نوشت: این رژیم ایران است که بحران را ایجاد کرده، نه دولت ترامپ . درحالیکه هیچکس خواهان جنگ نیست، برای این رژیم باید روشن باشد که هرگونه تعرض به آمریکا با نیرویی چشمگیر مواجه می شود و در این صورت منازعه با شرایط مطلوب آمریکا تمام می شود.
وی خطاب به دونالد ترامپ نوشت: محکم بایستید آقای رییس جمهور.

ان بی سی آمریکا گزارش داد: ترامپ احتمالا نیازی به تایید کنگره برای شروع جنگ با رژیم ایران ندارد.
ان بی سی گفت: در حالی که تنش ها بین آمریکا و رژیم ایران رو به افزایش است دستیاران رئیس جمهور آمریکا دستاندر کار آماده سازی زمینه های قانونی برای ورود به جنگ بوده اند. در این زمینه پارامتر کلیدی شامل ترسیم ارتباطات بین القاعده و رژیم ایران و نشان دادن این رژیم بعنوان یک تهدید تروریستی علیه آمریکا است.
دولت ترامپ با استفاده از قانون مجوز استفاده از نیروی نظامی ۲۰۰۱ نیازی به تایید کنگره برای بکارگیری نیروی نظامی نخواهد داشت.
این قانون در سال ۲۰۰۱ به تصویب کنگره رسید و کماکان قابل اجرا است.