رژیم آخوندی در تله تحریمهای روزافزون، به ویژه تحریم بیت العنکبوت خامنه ای، نیازمند قدرتنمایی‌های پوشالی است.

آخوند علوی سردژخیم وزارت بدنام، همزمان با بالا گرفتن بحران کشتی‌ها در خلیج فارس، دریک اقدام نمایشی، از دستگیری ۱۷نفر به اتهام جاسوسی برای آمریکا و سیا خبرداد . آخوند مزبور مدعی شد: وزارت اطلاعات وارد ضد جاسوسی تهاجمی شده است!
هدف رژیم از این نمایش و تهدید دستگیر شدگان به اعدام، ایجاد فضای ارعاب، درهراس از ریزشهای درونی نظام و بحرانهای فزاینده در مرحله سرنگونی است.

وزارت اطلاعات ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه ای نظام سلطه را که بصورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند دستگیر کرد .
جاسوسان بازداشت شده از شاغلان مراکز حساس و حیاتی و بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی، هسته ای، زیرساختی نظامی و سایبری بودند که بصورت پیمانکار یا مشاور در این بخش ها فعالیت داشتند. 
یک فرد: من فردا میرسم هرات با تلفن افغانی بهتان زنگ میزنم جواب میدهید؟
یک فرد: الان من باید چی کار کنم؟‌ اطلاعاتیا خیلی خیلی زیاد هستند توی دوبی
آخوند علوی وزیر اطلاعات: وزارت اطلاعات وارد ضد جاسوسی تهاجمی شده ...

رئیس جمهور آمریکا دعاوی رژیم در باره دستگیری جاسوسان سیا را تماماً ساختگی دانست.

ترامپ افزود: ذره ای حقیقت ندارد. باز هم دروغ و پروپاگاند (مانند پهپادشان که ساقط شد) از جانب یک رژیم مذهبی است که بدجور به زمین خورده و نمیداند چه کند. اقتصاد آنها مرده و از این هم بدتر میشود. رژیم ایران یک افتضاح تمام عیار است.
همچنین مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا خاطرنشان کرد: از هرکسی که این خبرها را می‌شنود،‌می‌خواهم که توجه داشته باشند رژیم ایران سابقه طولانی در دروغ‌گویی دارد. آن‌ها در مورد پهپادشان که از سوی ایالات متحده سرنگون شد دروغ گفتند. در چند روز گذشته در مورد این که نفتکش را کجا برده‌اند، دروغ می‌گویند. این ذات آیت‌الله است که به جهان دروغ بگوید. من با تردید خیلی زیادی به چیزهایی که رژیم ایران می‌گوید، نگاه می‌کنم.
پمپئو در باره آمریکایی هایی که در ایران در بازداشت هستند، افزود: یک فهرست طولانی از آمریکایی‌ها هستند که ما مشغول کار هستیم تا آنها را آزاد کنیم. این حکومتی است که ۴۰ سال است طوری رفتار می‌کند که هیچ حاکمیت نرمال آن را انجام نمی‌دهد... به گروگان گرفتن شهروندان کشورهای دیگر برای مقاصد سیاسی شاهد دیگری بر ذات تبهکار رژیم ایران است.