سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان ویروس کرونا در ۲۳۷ شهر کشور از ۱۶۱۰۰ نفر بیشتر شده است.

تعداد قربانیان در البرز به ۶۵۵ نفر، در اردبیل به ۴۲۵ نفر، در بوشهر به ۳۲ نفر، در تهران به ۲۰۸۰ نفر، در خراسان شمالی به ۲۱۰ نفر، در خوزستان به ۶۹۰ نفر، در سمنان به ۱۱۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۶۰ نفر، در کهکیلویه و بویر احمد به ۱۱۰ نفر، در مازندران به ۱۳۰۰ نفر، در هرمزگان به ۳۵ نفر، و در یزد دست کم به ۳۲۰ نفر می رسد که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

دروغهای زنجیره‌ای رئیس جمهور رژیم از جمله دروغ دیروز او در مورد اینکه در همه استانها شیب کرونا نزولی است چنان فضیحتی به بار آورد که امروز ناگزیر دست به یک عقب نشینی مفتضحانه زد و ضمن تأکید بر اینکه شرایط ارزی کشور خوب است مشکلی برای تأمین ارز در سال ۹۹ نداریم، گفت، «کرونا، ‌مسأله ای نیست که بگوییم فلان روز به طور کامل دوره‌اش تمام می شود، کرونا ممکن است تا ماههای آینده و یا تا آخر سال با ما باشد، تا پایان این مسیر، راه کوتاهی در پیش نداریم».

شب گذشته وزیر بهداشت رژیم نیز در ستاد مقابله با کرونا با حضور روحانی گفت، «آمار در حدود ۸ استان رو به تزاید است در ۲۳ استان دیگر ما وضعمان استیبل است» اما «نباید این منحنی ما را مغرور کند ... با یک ضربه فنی شما را خاک می‌کند لحظه‌ای اگر غفلت کنید این منحنی یک پیک وحشتناک دارد و همه ما را گرفتار می‌کند» .

جمعی از «مدیران اسبق حوزه سلامت و اعضاء هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پزشکی» به روحانی نوشتند میزان درگذشتگان ایران به نسبت جمعیت، ۱۵ برابر چین است. «چگونه مردم را به خانه ماندن تشویق اما بانک ها و ادارات را باز میکنید، تجّاری که با بانک واردات درگیرند چه کنند؟ کارگران روز مزد و فصلی چه کنند؟ افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه و ساختار حمایتی نیستند چه وضعیتی خواهند داشت؟ مردم از تناقضات در گویش مسئولین بخوبی در می‌یابند که تسلطی بر بحران ندارید. آمار بیماران پر خطر و تخت های ای سی یو و پرپر شدن کادر درمانی حکایت از اوضاع بهتر از هفته قبل نمیکند. طبق گزارش ستاد، سه روز قبل دوهزار نفر، دیروز دوهزار پانصد و امروز سه هزار فرد مثبت به آمار کل اضافه شده،آیا وضع بهتر شده؟».

احمد توکل عضو تشخیص مصلحت نوشت، «رئیس‌جمهور مدعی شده آمار ابتلا در همه استان‌ها سیر نزولی دارد. اما در آمار رسمی از سوی وزارت بهداشت به‌خصوص در هفته اخیر سیر صعودی عجیبی گزارش شده است. روحانی مدعی خالی بودن تخت‌های بیمارستانی و آی‌سی‌یو شد که از منظر افکارعمومی قابل پذیرش نیست. روحانی هنوز در حال و هوای انتخابات است و به سخنان رقبای سابق خود حساس است.»
در همین حال جنگ و دعوای باندهای چپاولگر در داخل رژیم بالاگرفته است. وزیر بهداشت در جلسه ستاد مقابله با کرونا خطاب به روحانی گفت «بعضی ها فکر می کنند این ۱۲ هزار میلیارد آمده و ما تقسیم نکردیم... حضرت عباسی تا این لحظه اگر ما صنار از ۱۲ هزارتا گرفتیم زهرمارمان باد که به شما نداده باشیم». روحانی هم تقصیر را به گردن رییس دزدان می اندازد و میگوید «تایید رهبری را نیاز داریم امیدواریم امروز این تایید برسد».

در همین جلسه، اشتری سرکرده نیروی انتظامی وحشت خود را از خیزشهای اجتماعی بر ملا کرد و گفت «کسانی روز مزد هستند و باید از خانه بیایند بیرون برای امرار معاش... از قشر ضعیف جامعه هستند ... این ها را گفتند بروید به خانه هایتان دو ماه است یک ماه است یا کمتر یا بیشتر این‌ها هیچ درآمدی ندارند. اگر این حالت بماند، ممکن است آسیب های بعدی داشته باشیم و بعد از پسا کرونا یک اتفاقات بیفتد».

همزمان رژیم از افشای پنهانکاریهای مجرمانه و انتشار اسناد و آمار واقعی قربانیان به خشم آمده است. روز گذشته روحانی گفت، «این دروغگویان همیشگی هنوز هم این دروغها را ادامه میدهند. خودشان در یک کشوری هستند که دوروبر آنها تخت بیمارستانی برای بیمار آنها نیست و خودشان جرات نمی کنند از آن محل رسانه خودشان بیرون بروند از ترس، باز هم حرف می زنند و باز هم دروغ میگویند».

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت سند جدیدی از سازمان اورژانس بدست آورده که نشان میدهد بر خلاف دروغهای خامنه‌ای و روحانی در ۵ بهمن یک بیمار از فرودگاه خمینی به اورژانس و از آنجا به دلیل ابتلا به کرونا به بیمارستان یافت آباد فرستاده شده است .طبق یک سند دیگر به تاریخ ۱۱ بهمن یکی از بیماران، لیدر مسافران چینی بوده که از فرودگاه خمینی به اورژانس و سپس به بیمارستان یافت‌آباد فرستاده شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ (۲ آوریل ۲۰۲۰)