بیانیه مدیرکل پلیس و مدیر پلیس ضدتروریسم آلبانی درباره طرح حمله ترویستی رژیم آخوندی علیه مجاهدین- ۲۳ اکتبر۲۰۱۹(اول آبان ۹۸)

آردی ولیو، مدیرکل پلیس آلبانی و گلدیس نانو، مدیر پلیس ضدتروریسم این کشور طی بیانیه یی که از تلویزیون تاپ چنل آلبانی پخش شد، از کشف یک هسته ترویستی رژیم آخوندی در آلبانی خبر دادند و طرح نیروی ترویستی قدس سپاه پاسداران حکومت آخوندی برای حمله به گردهمایی مجاهدین در نوروز سال ۹۷ را که قبل از اجرا کشف و خنثی شده بود، اعلام کردند.
تلویزیون تاپ چنل آلبانی ضمن پخش متن بیانیه مدیرکل پلیس و مدیر پلیس ضدتروریسم آلبانی گفت: اعضای یک گروه تروریستی که توسط سرکردگان نیروی قدس (سرویس مخفی رژیم ایران) هدایت می‌شد، می‌خواستند یک اقدام تروریستی در نوروز در تیرانا، علیه سازمان مجاهدین خلق ایران، اپوزیسیون ایرانی که در آلبانی مستقر شده‌اند، انجام دهند.
این حمله تروریستی مدتی قبل از اجرا کشف شد و دولت آلبانی سفیر رژیم ایران در تیرانا، که در فعالیتهای غیرقانونی شرکت داشت، را اخراج کرد.
متن کامل بیانیه مدیر کل پلیس و میر پلیس ضد تروریسم آلبانی بدین قرار است: یک شبکه تروریستی که توسط رژیم ایران هدایت می‌شد در آلبانی کشف شد. هدف این شبکه انجام حملات تروریستی بر روی جنبش اپوزیسیون ایران (مجاهدین خلق ایران) بود.
یک هسته تروریستی واحد عملیات خارجی نیروی قدس رژیم ایران، اخیراُ توسط نهادهای امنیتی آلبانی کشف شده است. این هسته تروریستی، هم‌چنین، علاوه بر سایر اقدامات، مسئول طرحی بود که در مارس ۲۰۱۸ قرار بود یک حمله تروریستی را در جریان جشنهای نوروز، که توسط اعضای عالیرتبه اپوزیسیون ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران، انجام دهد. از اجرای این طرح توسط اقدامات پلیس کل کشور آلبانی و به یمن اطلاعات دقیق ممانعت شد.
هسته تروریستی توسط یک مامور عملیاتی نیروی قدس با نام پیمان پیمان، که به طور دائم در ایران سکونت دارد و عملیات گوناگونی را در آلبانی و مکانهای دیگر در مرکز اروپا و اروپای غربی هدایت کرده، مدیریت شده است. او در میان سایر اقدامات، آخرین تلاش تروریستی را در مارس ۲۰۱۸ انجام داده است. پیمان عملیات زیادی، که برخی جاسوسی و اطلاعاتی و برخی حملات تروریستی را برعهده داشته است.

بیانیه مدیر کل پلیس و میر پلیس ضد تروریسم آلبانی می افزاید: یکی دیگر از ماموران عملیاتی علیرضا نقاش زاده نام دارد، که خودش را عضو سابق مجاهدین معرفی کرده و یک پاسپورت اطریشی( با نام مستعار اروین آرام متولد ۱۹۷۴ ) دارد . نقاش‌زاده توسط پیمان به آلبانی اعزام شد تا در چند دیدار جداگانه، به عنوان بخشی از طرح حمله تروریستی که متوقف شد، به جمع آوری اطلاعات و جاسوسی بپردازد.
یک مامور عملیاتی دیگر، عبدالخالق ملک‌زاده نام دارد که در ترکیه زندگی می‌کند و یک هسته عملیاتی دارد. ملک‌زاده (که هم‌چنین در شبکه‌های جنایتکارات با نام مستعار فرهات شناخته می‌شود) طی دو سال گذشته به طور مداوم با عبدالسلام تورگوت، یک چهره شناخته شده در جنایات سازمانیافته ترکیه، در تماس بوده است تا طرح تروریستی را از جانب پیمان و نیروی قدس اجرا کند.
تورگوت که به‌عنوان رئیس مافیای ترکیه و رئیس یک شبکه بین‌المللی قدرتمند مواد مخدر شناخته می‌شود اخیرا در آذربایجان و ترکیه به اتهام مواد مخدر در زندان بوده است. تورگوت هم‌چنین یک سابقه طولانی در ارتباط با جنایات سازمانیافته در آلبانی دارد. تورگوت در پایان سال ۲۰۱۸ از زندان در ترکیه آزاد شد. تورگوت هم چنین در سال ۲۰۱۱ در آلبانی به اتهام قاچاق یک تن هروئین به زندان افتاده بود، اما توانست از کشور با یک پاسپورت قلابی فرار کند. این کار بعد از آن صورت گرفت که دادگاه اقدامات امنیتی وی را از دستگیر در زندان به بازداشت خانگی تغییر داد.
در ادامه بیانیه مدیر کل پلیس و مدیر پلیس ضد تروریسم آلبانی آمده است: ماموران جنایتکار عملیاتی مستقر در بالکان که زیردست تورگوت یا یک قاچاقچی دیگر ترکیه هستند، از سال ۲۰۱۸ به آلبانی اعزام شده اند تا طراحی حملات علیه مجاهدین خلق ایران را که توسط ملک زاده و و نیروی قدس دیکته می‌شد را انجام دهند. مقامهای آلبانیایی این اطلاعات و افراد را توسط خبرچین های خود در این سازمانهای جنایتکار تهیه و شناسایی کردند و آنها را قادر ساخت تا از این حمله تروریستی که توسط عناصر جنایات سازمانیافته علیه سازمان مجاهدین و به حساب رژیم ایران، صورت می‌گرفت ممانعت به‌عمل آورند.
نیروی قدس بال عملیاتی سپاه پاسداران است که در خارج از مرزهای ایران فعالیت می کند. نیروهای قدس توسط قاسم سلیمانی اداره می شود، که از جمله مسئولیت فعالیت های رژیم ایران در یمن، عراق، سوریه و لبنان را بر عهده دارد. همانطور که گفته شد سلول تروریستی متعلق به واحد عملیات خارجی نیروهای قدس بود، یک واحد عملیاتی مخفی در نظر گرفته می شد که وظیفه برنامه ریزی و اجرای فعالیت های تروریستی در خارج از ایران را برعهده دارد. در این واحد، یک زیر واحد وجود دارد که منحصراً با سازمانهایی که مخالف رژیم هستند، سرو کار دارد. روش جاری این واحد شامل مدیریت از راه دور نیابتی طرف سوم، معمولاً مجرمان و اعضای مافیایی با پیشینه های مختلف، برای پوشش درگیری رژیم ایران در تروریسم است.

مدیر کل پلیس و مدیر پلیس ضد تروریسم آلبانی اضافه کردند: با استفاده از این روش جاری، وزارت اطلاعات رژیم ایران حداقل ۴ مخالف رژیم را در هلند، آلمان و ترکیه به قتل رسانده و حملات ناموفقی را انجام داده است، مانند آخرین حمله باقیمانده علیه گردهمایی مجاهدین در پاریس در ژوئن ۲۰۱۸.
توجه داشته باشیم که از سال ۲۰۱۴، با هماهنگی سازمان ملل و ایالات متحده، آلبانی میزبان تعدادی از اعضای مجاهدین خلق، سازمانی است که خود را به عنوان مخالف در تبعید و به عنوان یک آلترناتیو معتبر برای رژیم ایران می داند و به همین دلیل رژیم ایران آن را به عنوان یک تهدید جدی برای بقای خود تلقی می کند. سازمان مجاهدین خلق ایران یک هدف اصلی برای نیروهای امنیتی ایران است که میخواهند به اعضای سازمان در هر کجا در خارج از ایران که زندگی و فعالیت میکنند، حمله کنند.
مؤسسات امنیتی آلبانی دائما در تلاشند تا این حملات را متوقف کنند.
آلبانیا دیلی نیوز ۲۳اکتبر ۲۰۱۹ -پلیس ازیک توطئه سلول تروریستی ایرانی درآلبانی جلوگیری کرد
مدیرکل پلیس کشور آلبانی آردی ولیو اعلام کرد که پلیس ازیک حمله تروریستی در آلبانی ممانعت کرده است . این هسته تروریستی که در آلبانی فعالیت میکرد میخواست در مارس ۲۰۱۸در نوروز حمله کند اما پلیس ایالتی ازآن ممانعت به عمل آورد.
 علاوه براین، ولیو اطلاعاتی در این کنفرانس مطبوعاتی داد که میگفت این شبکه رژیم ایران در آلبانی قصد داشت به جنبش اپوزسیون ایران حمله کند و چگونه از آن ممانعت به عمل آورده است . این سلول تروریستی توسط یک عامل نیروی قدس که بنام پیمان شناخته میشود هدایت میشد . پیمان ساکن دائمی ایران است واز راه دور تعدادی عملیات در آلبانی و نقاط دیگر درمرکز و غرب اروپا را هدایت میکند دربین اینها وی برای حمله مارس ۲۰۱۸ در آلبانی تلاش کرد . پیمان ماموران زیادی را برای جمع آوری اطلاعات و برخی را برای حملات تروریستی هدایت میکند . یکی از این مأموران بنام علیرضا نقاش زاده است که که خودش را عضو سابق مجاهدین معرفی کرده و یک پاسپورت اطریشی(با نام مستعار اروین آرام متولد ۱۹۷۴ ) دارد . نقاش زاده توسط پیمان برای جمع آوری اطلاعات در آلبانی طی دیدارهای جداگانه ای بعنوان بخشی از طرحها برای حمله که نهایتا متوقف شد،فرستاده شده بود.
خبرگزاری آسوشیتدپرس با عنوان «آلبانی میگوید یک شبکه شبه نظامی تروریستی رژیم ایران را کشف کرده است» نوشت:
پلیس آلبانی روز چهارشنبه گفت آنها یک شبکه شبه‌نظامی رژیم را کشف کرده‌اند که گفته می‌شود حملات خود را در آلبانی علیه اعضای تبعیدی مجاهدین برنامه‌ریزی کرده بود که به‌دنبال سرنگونی حکومت تهران هستند.
رئیس پلیس آردی ولیو Ardi Veliu گفت: شعبه خارجی سپاه پاسداران یک "هسته فعال تروریستی" را عملیاتی کرد تا گروه مجاهدین خلق را در آلبانی هدف قرار دهند.
در بیانیه پلیس اعلام شده است دو مقام عالی امنیتی رژیم ایران این هسته را از تهران هدایت می‌کردند. هم‌چنین گفته شده این شبکه با گروه‌های جنایتکار سازمان‌یافته در ترکیه ارتباط داشته و از یک عضو سابق مجاهدین خلق برای جمع‌آوری اطلاعات در آلبانی استفاده می‌کرده است.
ولیو گفت حمله برنامه‌ریزی شده دیگری به مجاهدین در آلبانی توسط مأموران رژیم ایران در ماه مارس در جشنهای نوروز خنثی شد.
سال گذشته آلبانی سفیر رژیم ایران و یک دیپلمات دیگر این رژیم را به خاطر هدایت فعالیت‌های غیرقانونی که امنیت آلبانی را تهدید می کند، اخراج کرد.